facebook instagram
قیمت میلگرد، تیرآهن و سایر محصولات فولادی

لوله

ورق

مفتولی

نبشی و ناودانی

قوطی و پروفیل

شمش فولادی

سایر

قیمت میلگرد صادراتی | قیمت امروز میلگرد | خرید میلگرد ایران

تاریخ بروزرسانی : ۱۴۰۳/۰۴/۱۱
خریدقیمتطول شاخهسایزآنالیزمحل تحویلردیف
480۱۲14 تا 28A3 / A400درب کارخانه۱
490۱۲12A3 / A400درب کارخانه۲
500۱۲10A3 / A400درب کارخانه۳
485۱۲14 تا 28A3 / A400ایستگاه مطهری۴
495۱۲12A3 / A400ایستگاه مطهری۵
505۱۲8A3 / A400درب کارخانه۶
505۱۲8A2درب کارخانه۷

ارتباط با واحد فروش میلگرد

شماره تماس جهت خرید
۰۵۱۹۱۰۰۱۷۷۲
داخلی 102

تارو پود ساختمانهای مدرن و پیشرفته امروزی بافته شده از انواع میلگرد می باشد.قیمت میلگرد نقش بسزایی در بهاءتمام شده ساختمان دارد لذا برای انبوه سازان و شرکت های ساختمانی داخلی و نیز برون مرزی که کشور ایران تامین کننده آنها در مبحث میلگردمیباشد، قیمت میلگرد وپیش بینی آینده قیمتی میلگرد بسیار مهم است.در این مطلب به عوامل تاثیرگذاربر قیمت میلگرد صادراتی خواهیم پرداخت.

...

عوامل موثر بر قیمت میلگرد

عوامل موثر بر قیمت میلگرد

ازبین عواملی که درکاهش یا افزایش قیمت میلگرد موثراست می توان به تامین و قیمت مواد اولیه از جمله سنگ آهن – عرضه وتقاضا در بازار –قیمت جهانی محصولات فولادی – نرخ تبدیل دلار به ریال- هزینه حمل و نقل اشاره نمود که در ذیل به طور مختصر به آنها خواهیم پرداخت.

تامین مواد اولیه

چرخه تولید مواد اولیه با استخراج و انتقال سنگ آهن از معدن به کارخانجات تولید کننده گندله-کنستانتره- آهن اسفنجی آغاز میشوداین محصولات در بورس و با بازه قیمتی اعلامی از سوی سازمان بورس در بازه زمانی مشخصی عرضه می شود بخشی از مواد اولیه نیز از آهن قراضه که در چرخه بازیافت مجدد برای تولید محصولات فولادی قرارمی گیرد تامین می شود قیمت مواداولیه مهمترین رکن تشکیل دهنده قیمت میلگرد است.

قیمت جهانی فولاد

قیمت جهانی فولاد

بازار مکانی فیزیکی یا مجازی برای تقابل عرضه و تقاضا می باشد بر اساس این تقابل قیمت ها در ردیف ها متفاوتی شکل می گیرد رهبران بازار با کاهش یا افزایش عرضه محصولات می توانند قیمت ها را کنترل نمایند پیروها نیز از این قیمت ها تبعیت می کنندو از آن تاثیر می پذیرند. قیمت جهانی مواد اولیه از جمله شمش و.....یا محصولات نهایی فولاد از جمله میلگرد بر قیمت داخلی و قیمت صادراتی میلگرد ایران موثر است.

عرضه تقاضا

روندهای مختلف اقتصادی باعث افزایش و یا کاهش عرضه و تقاضا در بازار می شود.رونق یا رکود اقتصادی در صنایع پایین دستی صنعت فولاداز جمله صنایع عمرانی و ساختمان سازی باعث نوسانات قیمتی میلگرد در بازار می شود قیمت میلگرد صادراتی وابسته به قیمت میلگرد داخلی می باشد ضمن آنکه میزان تقاضای برون مرزی نیز بر قیمت میلگرد صادراتی ایران موثر است. میزان عرضه نیز به عواملی مانند: میزان عرضه مواد اولیه در بورس-توان تامین مواد اولیه – توان تولید –جذابیت قیمتی بازار- میزان تقاضا در بازار-بستگی دارد کاهش یا افزایش عرضه که مشتق شده از عوامل فوق می باشد به طور مستقیم بر قیمت میلگرد داخلی و میلگرد صادراتی ایران موثر است.

نرخ تبدیل دلار به ریال

نرخ تبدیل دلاربه ریال

دلار آمریکا به عنوان رایج ترین پول جاری در تجارت جهانی شناخته می شودکه اکثر معاملات بین المللی بر اساس دلارصورت می گیرد. تحریم های سیاسی رکودهای بلند مدت اقتصادی باعث کاهش ارزش پول ملی ایران در مقابل دلار آمریکا شده است کشور ایران در دوره های زمانی مختلف نوسانات قیمتی زیادی برای دلار را تجربه کرده است.قیمت میلگرد همچون سایر کالا از نرخ تبادل دلار وریال تاثیر می پذیرد.

هزینه حمل ونقل

بخش مهمی از بهاءتمام شده محصولات فولادی از جمله میلگرد به هزینه حمل ونقل مواد اولیه به کارخانه وابسته است و بر قیمت نهایی میلگرد تاثیر می گذارد.

مشاهده ادامه

پاسخ به سوالات درباره قیمت میلگرد صادراتی | قیمت امروز میلگرد | خرید میلگرد ایران

بهترین و با کیفیت ترین میلگرد از کارخانه ذوب آهن اصفهان می باشد و به میلگرد ذوبی یا میلگرد اصفهان شناخته می شود.

تامین مواد اولیه، قیمت جهانی فولاد، عرضه تقاضا، نرخ تبدیل دلار به ریال، هزینه حمل ونقل

با ورود به سایت بازرگانی فولاد ایران و ثبت سفارش خرید میلگرد

هر کارخانه علامت اختصاری به خود را بر روی میلگرد تولیدی حک می کند که بر این اساس قابل شناسایی است

کارخانه ذوب آهن اصفهان، اقدام به تولید میلگرد با سایزهای مختلف می کند.

در مورد آهن و فولاد بیشتر بدانید